270 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Tahsin Akkaya

Aktif .

Tahsin Akkaya ilçemiz Cukurköyü Salihgil mahallesinde 25/10/1968 yılında bir sonbahar mevsiminde bir hafta (Cumartesi) günü dünyaya gelmiştir.

 

İlk okul ikinci sınıfa kadar Ketendere ilk okulunda eğitim görmüş 1978 yılında ailesiyle birlikte başkent Ankara’ya göç etmişlerdir.

 

İlk okulu bitirdikten sonra orta okulu Kocatepe Mimar Kemal Lisesinde okurken orta son sınıftan öğretimine kendi isteğiyle son vermiştir.

 

Kendisi sonra çeşitli işlerde çalışmış olup bu arada memlekete ve onun yöresel müziğine olan ilgisinden dolayı saz çalmayı öğrenip yöresel müzikte tam bir ihtisas sahibi olup ilerleyen zamanlarda tüm müzik aletlerini çalar hale gelmiştir.

 

İlerleyen zamanlarda toplum içinde kendisinin insanlarımıza vermiş olduğu katkı ve çabalardan dolayı etkin sevilen bir kişi haline gelmiştir.

 

1988 yılında vatani görevini yapmak için İstanbul’la gidip  askerlik görevini orada bitirmiştir.

 

1990 yılında evlenmiştir. Hemde çocukluktan beri hayalini kurmuş olduğu köy düğünüyle hatta eşini gelin arabasıyla değil atla getirmiştir.

 

Kendisinin en büyük özeliklerinden biri ise, şair ruhlu bir insan olmasıdır. Arada aşk, vatan, millet, sıla  ve gurbet üzerine yazmış olduğu bir sürü şiiri vardır. ilerleyen zamanlarda inşallah bunları bir kitap altında toplayacaktır.

Comments powered by CComment