47 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Yaşar Gebeş

Aktif .

ADI – SOYADI : Yaşar GEBEŞ

 

DOĞUM YERİ : Akkuş (Çayıralan)

DOĞUM TARİHİ : 04.04.1960

MESLEĞİ : Eğitimci (Uzman Öğretmen)

BRANŞI : Tarih Öğretmenliği.

GÖREVİ : Ünye Lisesi Müdür Yardımcısı (Pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı)

 

GÖREV YERİ : Ünye Lisesi Müdürlüğü.

ÖĞRENİM DURUMU : Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Anabilim Dalı (Lisans)

MEDENİ DURUMU : Evli (İki Erkek evlat sahibiyim.)

MSN : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

GSM : 0.542. 375 49 06

Yukarıda kısaca belirttiğim gibi Akkuş ilçesine bağlı Çayıralan Köyü’nde (şimdi belediye) dünyaya gelmişim. Doğum tarihimi tam olarak ben de bilmiyorum. Babama sorarsam 1962 yılının “Kiraz” ayında dünyaya gelmişim. Anneme sorarsam, o biraz daha küçültüyor ve Kiraz ayı olduğu doğru ama yıl 1963 olması gerek diyor. Yani sizin anlayacağınız mümkün olsa biraz daha küçültüp, hiç büyümemiş olmamı tercih ediyorlar. Eskilerin deyimi ile “Kiraz” ayı altıncı ay olmalı. Yani Haziran ayı. Ama nüfus kağıdımda 04.04.1960 yazılı.

İlk öğrenimimi, Çayıralan Köyü Karamağaca mahallesinde bulunan ilkokulda tamamladıktan sonra bir yıl ara verdim. Ortaöğrenimimi Samsun-Ladik Akpınar İlk Öğretmen okulunda tamamladım. Bu okul, biz son sınıfta iken Öğretmen Lisesi adını almıştı.

1980-1981 öğretim yılında İzmir- Gaziemir Hava Astsubay Muhabere bölümünü kazandım. Ancak Bursa’da olduğum bir sırada bu okula gitmekten vazgeçtim ve Üniversite sınavlarına hazırlandım.

1981-1982 öğretim yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesini kazandım. Öğretmen Lisesi Fen Bölümü mezunu olmama rağmen, edebiyata çok merakım vardı ama tercih hatasıyla Tarih Bölümüne kayıt yaptırdım. Tabiri caizse kendimi bu üniversitede tanıdım diyebilirim. Madalyonun iki yüzü olduğunu burada çok daha iyi anladım.

1985 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra, 09.04.1986 tarihinde ilk görev yerim olan Hakkari İline bağlı Beytüşşebap İlçesinde yer alan Şehit Yalçın Aydın Yatılı İlköğretim Okulunda (ŞYA YİBO) göreve başladım.

1987 yılında 24-A özür grubundan Akkuş Lisesine nakledildim. Burada, Tarih Öğretmeni, Müdür Yrd. ve Müdür Vekili olarak görev yaptıktan sonra 1995 yılının şubat ayında Ünye Lisesine isteğe bağlı olarak atandım.

Askerliğimi 1993 yılında İzmir- Gaziemir’de asteğmen eğitim okulunda yaptım.

Evliyim ve iki erkek evlat sahibiyim.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile