44 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

BEKLENEN AŞI GELDİ

Aktif .

Ordu’da, dün itibarıyla tüm sağlık birimlerine gönderilen korona virüs aşısının ilk dozu, uygulanmaya başlandı. Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, ilk partide 15 bin doz aşı geldiğini söyledi.

Ordu’da da dün tüm sağlık birimlerine dağıtımı gerçekleştirilen aşının vurulmasına başlandı. Ordu Devlet Hastanesi’nde oluşturulan aşı uygulama merkezinde ilk aşılama, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’na yapıldı. Bu arada sağlıkçılar vurdukları aşı fotoğrafını sosyal medya hesaplarından yayınlayarak aşı olun çağrısı yaptı. Ordu Tabip Odası Başkanı Ali Coşkun da aşı videosunu yayınlayarak herkesi aşı olunması çağrısında bulundu.

SALGININ BİTMESİNDE EN ÖNEMLİ ETKEN AŞI

Aşı olduktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Kasapoğlu, “Bugün Ordu’da ilk aşıyı vurunmuş olduk. İnşallah hayırlı olur. Bizim 11 Mart 2020 yılında, Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi (salgın) ilanından sonra tüm dünyada ve Türkiye’de mücadelemiz başlamış bulunmakta. Biz sağlıkçılar olarak bununla mücadelede gecemizi gündüzümüze kattık, sürekli pandemi (salgın) ile mücadele halinde olduk. Bu pandeminin (salgın) bir yollu engellenmesi ve bitmesi gerekiyor. Bunun için birden fazla gerekçe var, bunlardan da en önemlisi aşı” dedi.

İLK PARTİDE 15 BİN DOZ AŞI GELDİ

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, il partide 15 bin aşının geldiğini ifade ederek ve aşının önemine değinerek, şu ifadelere yer verdi: “Ordu’da 9 bin 200, toplamda ise 11 bin sağlıkçımız var. Öncelik olarak bunlara aşı yapacağız, devamında ise 65 yaş ve üstü vatandaşlara aşılama yapılacak. Bu arada engelli, huzur evlerinde yaşayanlar ve oradaki çalışanlara aşı yapılacak. Süreç bu şekilde devam edecek. İnşallah bizim hedefimiz, aşı başarısını özellikle riskli dediğimiz gurupta yüzde 80’in üzerine çıkarmak. Aşıyı yüzde 80’in üzerine çıkarttığımız zaman o zaman bir bağışıklık ve bulaşı engellemiş olacağız.” Mustafa Kırlak

Kaynak Ordu Olay

Comments are now closed for this entry