34 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

PANDEMİ'DE OLSA YOLA DEVAM

Aktif .

Akkuş 3. Grup köy yolu çalışma grubu olarak gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandı.

Yapılan değerlendirme toplantısında pandemi döneminde yapabileceklerimiz konuşuldu.

 

Gelinen noktada imzalı dilekçelerimizin Sayın Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hilmi GÜLER beye iletilmesi taleplerimizin dillendirilmesi kalmıştır. Ancak pandemi dolayısıyla bu süreç uzamıştır. Ayrıca bu dönemde yolun asfaltlanması konusunda önemli gelişmeler olmuştur.

Toplantımızda bu yılın başında yapılan Akkuş ziyaretinde değerli Akkuş Esnafının ve değerli Akkuş Sivil Toplum Kuruluşlarının talep dilekçelerinin toplanması ve Değerli Muhtarlarımız ile son durum değerlendirmesi yapılması gereğine karar verilmiştir.

Bu gerekçeler ile grubumuz üyesi sayın Tahsin AKKAYA bey bu çalışmaları yapmak üzere Akkuş’a gitmek üzere görevlendirilmiştir.

Tahsin bey muhtarlarımız ile bir düzü görüşmeler yapmış fikir alışverişinde bulunmuştur. Akkuş esnasını gezerek onlardan dilekçelerini almış desteklerini yinelemişlerdir. Akkuş’da buluna tüm sivil toplum kuruluşları ziyaret edilmiş dilekçeleri alınmış, destekleri yinelenmiştir.

Ayrıca Akkuş Belediyesi Başkanı Sayın İsa DEMİRCİ, Akkuş Kaymakamı Sayın Yiğit Yaşar Demirer Akkuş Jandarma Karakolu  Sayın Jandarma teymen Sadık Arslan beyi ve yeni görevine atanan AKP Akkuş İlçe Başkanı Sayın Ayşecan Solakoğlu'nu makamlarında ziyaret edilmiştir.

 

 

Sevgili hemşerilerimiz yapılan görüşmelerde müjdeli haberler alınmıştır. Muhtarlarımızın da bilgisi çerçevesinde 3. Grup yolunun asfaltlanması için çavdar mahallesi ile Külekçili mahalleri arası da bir yerde konkasör tesisi kurulması çalışmaları başladığı bilgisine ulaşılmıştır.

Büyükşehir Belediyesi 4 Ağustos 2020 tarihli ihaleyi iptal ederek bu yol ve diğer yolların asfaltlanması işlerini kendi imkanları ine tapmaya karar vermişlerdir. Bu karar çerçevesinde de bu yol güzergahında ocaktan elde edilecek mıcır malzemesi ile yolumuzun asfaltlanması planlanmaktadır.

Bizim için kim ve nasıl olduğu değil diğer yerlerde olduğu gibi 2020 yılına yakışır asfalt yola sahip olmaktır. Tek amacımız bu yolumuzun zamanında ve sağlam olarak yapılmasıdır.

Yeni yılın 2020 yılı unutturması dileği ile sağlık ve huzur dolu mutlu yıllar dileriz.

Comments are now closed for this entry