58 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Başkan Demirci Akkuşta Karne Törenine Katıldı

Aktif .

Belediye Başkanımız İsa Demirci Akkuş Anaokulu ve Fatih Ortaokulu'ndaki öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

Akkuş Anaokulu ve Fatih Ortaokulunda gerçekleştirilen karne töreninde Belediye Başkanımız İsa Demirci, Kaymakam V. Aydın Yakın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah çalışkan, öğretmenler ve öğrencilerin yanı sıra çok sayıda veli yer aldı.

Kaymakam Yanık, Başkanımız Demirci ve Milli Eğitim Müdürü Çalışkan, törene katıldığı okullarda 1. dönemi başarıyla tamamlayan tüm öğrencilere kitap hediye etti.

"Eğitimde Önceliğimiz Ahlak Olmalı"

Akkuş Kaymakamı Aydın Yanık karne töreninde yaptığı konuşmasında: "2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. dönemini tamamladık. Burada aldığınız notlar sizin eğitiminizin %40'ını oluşturuyor. Yani önceliğimiz iyi ahlak olmalı, başarılı, ahlaklı bireyler olmadıktan sonra kazandığınız notların hiç bir önemi yoktur. Ahlaklı bir nesil, ülkesine, milletine, devletine bağlı olduktan sonra dünyanın nasıl şekilleneceğini de görebiliyoruz. O yüzden önce ahlakı, iyi insan olmayı öğreniyoruz.Hepinize başarılar diliyorum, ikinci dönemin daha iyi, daha güzel geçmesini temenni ediyor, inşallah hepiniz hedeflediğiniz üniversitelere, liselere gidersiniz."dedi

"Bu Makamlar Siz Geleceğimiz Olan Çocuklarımızın"

Akkuş Belediye Başkanımız İsa Demirci: "Dışarıdaki soğuk havaya rağmen karne almanın heyecanı salonda ateşi yükseltmiş, ben öncelikle öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Velilerimizde inşallah bu 15 günlük tatilde çocuklarımızı hem dinlendirir, hem de ikinci döneme hazırlarlar. Bizim bulunduğumuz makamlar geçici, süreli makamlar, dolayısıyla bu makamlar siz geleceğimiz olan çocuklarımızın  olacak. Çocuklarımız karamsarlığa kapılmaksızın, karneye bakmaksızın kendilerini geleceğe hazırlamalılar. İnşallah birinci dönem iyi geçmiştir, ikinci dönem daha da iyi geçer diyor, hepinize hayırlı tatiller diliyorum." şeklinde konuştu

"Bizler öğrencilik yıllarımızda yaşadığımız bu karne heyecanını, öğrencilerimizle birlikte burada yaşamaktan onur ve kıvanç duyuyoruz" diyen Milli Eğitim Müdürü Abdullah Çalışkan ise, Kaymakam Ayındık Yanık ve Başkanımız İsa Demirci'nin eğitime vermiş oldukları desteklerinden ötürü kendilerine teşekkürlerini sundu.

Haber ve Resimlerin DEVAMI

Comments are now closed for this entry