42 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Karda Aç Kalan Hayvanlar İçin Akkuş Belediyesi Seferber Oldu

Aktif .

Yoğun kar yağışı sonrası yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları ve yabani hayvanların aç kalmaması  için Akkuş Belediyesi harekete geçti.

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci'nin talimatı ile harekete geçen temizlik işlerine ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe merkezi ve köy yollarının yanı sıra ormanlık alanlara yiyecek bıraktı.

Belediye Başkanı İsa Demirci “Olumsuz hava şartlarından dolayı Akkuş Belediyesi olarak sokak hayvanlarımızın yiyecek ve su ihtiyacını karşılıyoruz. Soğuk ve karlı havalarda yiyecek bulmakta problem yaşadıklarından, hayvanların da yaşama hakkı olduğunu unutmamalıyız. Kar yağışıyla birlikte havaların soğumasından dolayı, köy yolları ile ormanlık alanlara yiyecek bırakarak sokak hayvanlarıyla yabani hayvanlara yiyecek temin ediyoruz.” dedi.

Başkan Demirci, aynı zamanda yoğun kar yağışı sonrası vatandaşların mağdur olmaması için Akkuş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce kar temizleme ve yol açma çalışmalarının sürdürüldüğünü de bildirdi.

Belediye ekiplerince sokak hayvanları için Akkuş İlçe merkezinde, köy yolları ve ormanlık alanlara yiyecek dağıtımı yapılırken, vatandaşlarda ekiplere destek amaçlı kolları sıvadı.

Resimlerin DEVAMI

Comments powered by CComment