11 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

    

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Başkan Demirci Mahalle Başkanlarına Teşekkür Etti

Aktif .

Ak Parti Akkuş İlçe teşkilatı 24 Haziran yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde yaptıkları çalışmalardan mahalle başkanlarına teşekkür programı düzenledi.

Akkuş Belediyesi Küçükkertil Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Belediye Başkanı İsa Demirci, Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Acar, Belediye Başkan Yrd. Ercan Çayıroğlu, Kadın ve Gençlik kolları ile Mahalle Başkanları katıldı.

Programda bir selamlama konuşması yapan Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan Acar; "Zaman, zaman bu toplantılarımızı ilçe genişletilmiş meclis toplantıları olarak yapıyorduk, mahalle başkanlarımızı bir arada görmek gerçekten mümkün olmuyordu. Ak sevda 2002 yılında Devlet Başkanımız Sn. recep Tayyip Erdoğan'ın kurucu başkan olarak başlatmış olduğu erdemliler hareketinin adı, bugünkü Ak Parti olarak devam etmektedir. Ak parti her geçen yerel ve genel seçimlerde çıtayı arttırarak, ivmeyi yükseltmiştir. Bu da siz mahalle başkanlarımızın sayesinde, üyelerimizin velhasıl tüm hemşerilerimizin sayesinde oldu." dedi.

Başkan Acar'ın ardından konuşan Belediye Başkanı İsa Demirci; "Biz bir takımız, ekibiz, 4.5 yıldır sizlerle birlikteyiz. 4.5 yıldır sizlerle birlikte Akkuşumuzun merkezinden en ücra köşesine kadar hizmet götürmeye çalıştık. Bu 4.5 yılda kamu yatırımları olarak biz ilçemizde acil olan ve çözülmesi gereken yatırımlar konusunda yoğunlaştık. Seçim sürecimizde gezdiğimizde esnaflarımızın, halkımızın beklentisi Akkuş'un ağacının işleneceği 'Açık Cezaevi' adı cezaevi ama biz ona ceza evi gözüyle değil hep farklı yüzüyle baktık. Hamt olsun şuanda bitme derecesine geldi, cevre düzenlemesi yapılıyor, personellerini aldı, şuana kadar 37 personel başladı, 24'ününde mülakatı yapıldı akşama sabaha başlanır. Dolayısıyla bu cezaevi ama 1 a, ama 2 ay içinde açılır onu bilemiyoruz ancak iş bitti. Yani bu saatten sonra açık cezaevimiz Akkuş'ta işletmeye açılabilir.

"Akkuş'ta Enerji Kesintisi Yok"

Sadece bu olmaz deyip okul ziyaretlerimizde öğrencilerimizin çektiği sıkıntıyı bilerek ilçemize çok acil bir Anadolu Lisesi yapılması gerektiğini söyledik ve hamt olsun ekim ayı içinde onu da hizmete açıyoruz. Akkuş'un en büyük sorunlarından bir tanesi enerji kesintisiydi. Bildiğiniz gibi Tifi deresi üzerine 3 tane HES yapılmış burada üretilen elektrik Almus'a gidiyordu, oradan da Türkiye'deki ana artere iletiliyordu. biz göreve geldikten sonra üretilen elektrikliği Akkuş'a trafo merkezi yaptırarak şehrimize alıyoruz, ilçemizin enerji çıktısı buradan oluyor, fazlalığı Almus'a gidiyor. Burada büyük bir sorun olmadığı müddetçe enerji kesintimiz yok.

"Devlet Hastanesi Bir Yıl Sonra Açık"

Devlet hastanemiz biliyorsunuz 84'lü yıllarda başlayan devlet-millet işbirliği ile yapılmış bir hastanemizdi. Şimdi ilçemize modern, ameliyathaneleri, yoğun bakım üniteleri, diyaliz üniteleri yani 200-300 yataklı hastanelerde olan tüm teknik donanımların bizim hastanemizde de olduğunu biliniz. Şuan inşaat çalışmaları devam ediyor açılışı inşallah önümüzdeki yıl olacak. Şuanda inşaatı devam eden bir postane binamız var. İlçemize eğitim için gelen kız çocuklarımızın kalma sorunu vardı, ilçemize 200 kişilik öğrenci yurdu kazandırdık. Yine bunun yanında 2 tane toplum sağlığı merkezi kazandırdık, bir tanesi ilçe merkezimize, bir diğeri ise Akpınar mahallemize.

"Endüstri Meslek Lisesi Yeri Hazır"

Aynı zamanda 10 bin baş organik civciv üretim merkezimiz devam ediyor, yine ilçemize yerini temin ettik 27 dönüm yer aldık bir meslek lisesi kazandırmak en büyük arzumuz. bu ve bunun gibi güzel işleri ekip olarak yaptık." diye konuştu.

Programda son olarak mahalle başkanlarına teşekkür belgeleri verildi. 

Resimlerin DEVAMI

Comments are now closed for this entry